Haberler
Büyükşehir’den ücretsiz LGS kursu
Büyükşehir’den ücretsiz LGS kursu
​​​​​​​Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, ekonomik durumu iyi olmayan ve dezavantajlı ailelerin çocuklarına yönelik açtığı ücretsiz Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kursundan 546 öğrenci faydalanıyor.
Büyükşehir lösemili çocukları unutmadı
Büyükşehir lösemili çocukları unutmadı
​​​​​​​Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, her yıl 2-8 Kasım tarihleri arasında lösemi hastalığına dikkat çekmek amacıyla kutlanan “Lösemili Çocuklar Haftası” nedeniyle Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi Onkoloji servisinde tedavi gören miniklere oyuncak dağıttı.
Güzeloğlu Şehitler Ormanı için fidan...
Güzeloğlu Şehitler Ormanı için fidan...
​​​​​​​Vali ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, Anadolu Kamuda Çalışan Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından oluşturulan Şehitler Ormanı’nda fidan dikti.
“Kayapınar Okuyor” kampanyasında dereceye...
“Kayapınar Okuyor” kampanyasında dereceye...
Eğitime ve bilgiye dost Kayapınar Belediyesi tarafından düzenlenen tören ile “Kayapınar Okuyor” kitap kampanyasında dereceye giren öğrenciler başarı sertifikalarını ve ödüllerini aldı.
Saydam Yeniay öğrencilerle buluştu
Saydam Yeniay öğrencilerle buluştu
​​​​​​​Devlet Tiyatrosu Sanatçısı, oyuncu ve yönetmen Saydam YENİAY Dicle üniversitesini ziyaret etti ve öğrencilerle söyleşi yaptı.
Büyükşehir tiyatro kursu kayıtları...
Büyükşehir tiyatro kursu kayıtları...
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, tiyatro sanatına ilgi duyan 15 yaş üstü bireylere yönelik ücretsiz şekilde açacağı uygulamalı tiyatro kursu kayıtları başladı.
Yazarlar
Kadri Kanpak
Kadri Kanpak 12 Kasım 2018, 12:01
Diyarbakır Belediye Başkan Adaylarında olması gereken asgari özellikler
Diyarbakır Belediye Başkan Adaylarında olması gereken asgari özellikler GAP’ın doğu yakasında; Mardin’in, Batman’ın, Siirt’in ve Şırnak’ın kara ulaşımının ana girişi olan, tarımı hayvancılığı...
Taner Özbay
Taner Özbay 12 Kasım 2018, 09:43
Erdoğan ve Diyarbakır
Yıl 2008. Diyarbakır Valisi iken Başbakanlık Müsteşarı olan Efkan Ala’nın makamındayım. Sohbet derinleşmiş, yerel seçimlere, Ak Parti’nin Diyarbakır’da nasıl kazanabileceğine gelmiş, fikrimi sormuştu....
Arif Tekin
Arif Tekin 05 Şubat 2018, 13:36
Büyükşehir Ulaşım Daire başkanı ne iş yapar? 
Başlıktan önce kendim tırstım. Bu başlıktan sonra direkt giydirmeye başlarsam haksızlık etmiş olabilirim düşüncesi ile; dur bakalım hakikaten ne iş yapar, görev tanımında ne var, şimdiye kadar neler yapmış,...
Röportajlar