Bozan: Ensarioğlu’nun sözleri talihsizdir

Saadet Partisi İl Başkanı Fesih Bozan, Çiftçilerin sorunları ve Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu'nun İttifakla ilgili yaptığı açıklamaları eleştirerek “Mevsimin kurak geçmesi nedeniyle çiftler zor durumda. Çiftçiyi, yüksek elektrik faturaları ve elektrik kesintileri çarpıyor” dedi Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu’nun verdiği bir röportajını da değerlendiren Bozan, Ensarioğlu’nun yaptığı açıklamaları talihsiz olarak gördüklerini söyledi.

Bozan: Ensarioğlu’nun sözleri talihsizdir
31 Mart 2018 Cumartesi 16:35

Saadet Partisi İl Başkanı Fesih Bozan, Çiftçilerin sorunları ve Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu'nun İttifakla ilgili yaptığı açıklamalarla ilgili olarak parti il binasında açıklamalarda bulundu.

Mevsimin kurak geçmesi nedeniyle çiftçilerin zor durumda olduğunu ifade eden Bozan, “Sulama ihtiyacını karşılamak için çiftçimiz elektriğe sarılıyor. Bu seferde Çiftçiyi, yüksek elektrik faturaları veya elektrik kesintileri çarpıyor.Tarım ve hayvancılıkta dışa bağımlı hale gelen ülkemizde, Tarım, hayvancılık ve çiftçiye bir darbeyi de yüksek fatura ve elektrik kesintileri vuruyor. Çiftçilerimiz yüksek faturalardan şikayet ederken görüştüğümüz Dicle elektrik yetkilileri de vatandaşa kullanılan elektriğin %35ini faturalandırdıklarını,  kalan %65 ise devlet tarafında karşılanması için bazı çalışmaların yapıldığını ve kaçak elektrik kullanıldığı iddiasında bulundular.Sorunun temel kaynağı, “su” sıkıntısıdır. Bunu da çözecek olan Gap projesinin Bölgemiz için en önemli ayağı olan sulama kanallarının bitirilmesidir. Ne yazık ki Gap projesinin bir türlü bitirilememesi, çiftçimizin her yıl aynı sorunları yaşamasına neden olmaktadır. Haliyle sulama ihtiyacını karşılayamayan çiftçilerimiz, yüksek maliyeti olan elektrik ile sulama ihtiyaçlarını gidermeye çalışmaktadır.  Zaten iktidar tarafından çiftçi kaderine terk edilmiştir. Çiftçilerimiz, Dünyanın en pahalı elektriğini, en pahalı tohumunu, en pahalı gübresini alıyor. Aldığı ürün ise giderini karşılamıyor. Buna karşılık Hükümet kanunen zorunlu olarak vermesi gereken desteğin yarısını bile vermiyor. Peki bu çiftçi nasıl üretecek, Nasıl rekabet edecek, en önemlisi nasıl borcunu ödeyecektir? İktidara sesleniyoruz! Çiftçilerin Elektrik maliyetini finanse etmek suretiyle hem çiftçimizin mağduriyetini hem de elektrik şirketinin varsa mağduriyetini gidermesini bekliyoruz. Çiftçimizin feryadına kulak verin. Vereceğiniz destek iktidar için lütuf değil zorunluluktur” dedi.

“Ensarioğlu’nun açıklamaları talihsizdir”

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu’nun verdiği röportajı da sert dille eleştiren ve bunun talihsiz bir açıklama olarak yorumlayan Bozan: “Ak Parti’nin Mhp ile yaptığı ittifakla Kürt halkından aldığı oylardan ciddi bir kayba uğrayacağını sağır sultan da bilirken, bu oy kaybının verdiği panik ve korkuyla olacak ki, Galip Ensarioğlu bir gazeteye verdiği röportajında “Bugün CHP, HDP, Saadet Partisi, İYİ Parti, PKK, FETÖ, iç güçler, dış güçler, ne kadar şer ittifakı dediğimiz grup varsa bir araya gelip “Erdoğan’a karşı aday çıkaralım” iddiasında bulunmuştur. Bu açıklama talihsiz kutuplaştırıcı, ötekileştirici kin ve düşmanlık zemini hazırlayan ve hedef gösteren bir açıklamadır. Bütün Türkiye ve dış mihraklar biliyor ki, Saadet Partisi ülkemizin en milli, en yerli ve halkımızın bağrından çıkmış, milletimizin milli ve manevi değerlerine sahip çıkan partisidir. Yani Saadet Partisi bu milletin inancıdır, tarihidir, kimliğidir ve ruh köküdür. Saadet Partisini, “terör örgütleri, iç ve dış şer odaklarıyla” beraber saymak en hafif tabiriyle Saadet Partisini tanımamak, cehalet ve iftiradır. Fetö, ABD, AB ülkeleri ve Yahudi lobileri gibi iç ve dış mihraklarla iş birliği içinde olanları kast ediyorsanız, Ak Parti iktidarları olarak aynaya bakmanızı tavsiye ederiz. Dış mihrakların ülkemiz üzerindeki birlik ve beraberliğimizi bozmak, bölmek ve parçalamak planlarını bozmak için, en çok birlik ve beraberliğe, iç barış ve istikrara muhtaç olduğumuz bir dönemde, İktidar yetkili ve mensuplarının bu tür açıklamalarını esefle karşılıyor ve gelecek için büyük endişe duyuyoruz. Siz, kendinize “cumhurla ittifak” ismini takabilirsiniz ve istediğiniz partiyle de ittifak yapabilirsiniz u gayet doğaldır. Ancak bu ismi takmanızla bütün milletin temsilcisi olduğunuzu zan etmeniz yanlıştır. “Evet” “Hayır” referandumunda olduğu gibi “ittifak” meselesinde de sizinle aynı fikirde olmayanları “vatan haini” gibi sözlerle itham etmeniz, bu ülkeye vereceğiniz en büyük zarardır” diye konuştu.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.