Diyarbakır’daki Otobüs Firmalarından Acun’a tepki

Diyarbakır’da yolcu taşımacılığı yapan otobüs firmaları,  TV8’de yayınlanan ‘Yetenek Sizsiniz’ programına katılan Yusuf Altıntaş isimli yarışmacının kente ve firmalara hakaret ettiğini belirterek, Acun Ilıcalı’ya tepki gösterdi. Diyarbakır Otobüsçüler Derneği ile Otobüs firmalarının yöneticileri Acun Ilıcalı ve Yusuf Altıntaş’ın Diyarbakır Halkından ve Otobüs firmalarından özür dilemesini istediler.

Diyarbakır’daki Otobüs Firmalarından Acun’a tepki
13 Şubat 2018 Salı 12:46

Geçen hafta yayınlanan ‘Yetenek Sizsiziniz’ programında stand-up yapan ve Diyarbakırlı olduğunu iddia eden Yusuf Altıntaş’ın gösterisi kentte bulunan Diyarbakır Otobüsçüler Derneği ile otobüs firmaları tarafından tepkiyle karşılandı.

Otobüs Firmaları adına açıklama yapan Diyarbakır Otobüsçüler Derneği Başkanı Aydın Özgen, TV8’de yayınlanan ‘Yetenek Sizsiniz’ yarışmasına katılan Yusuf Altıntaş isimli yarışmacının Diyarbakır’daki otobüs firmalarını tiye alıp maksadını aştığını söyledi.

“Yarışmacının Diyarbakırlı olup olmadığını bilmiyoruz”

Kendisini yarışmada Diyarbakırlı olarak tanıtan Yusuf Altıntaş isimli şahsın Diyarbakırlı olup olmadığını bilmediklerini belirten Özgen, “Şahıs kendisini yarışmada Diyarbakırlı olarak tanıtarak maksadını aşacak eğer Diyarbakırlı ise Diyarbakırlılara yakışacak ifadeler kullanmamıştır. Biz o yarışmacı arkadaşımızın ne kadar hayat tecrübesi olup olmadığını da bilmiyoruz. Bu arkadaşımız Batı firmalarının Diyarbakır firmalarından zengin olarak karşılaştırma yapmasını biz asla tavsif etmiyoruz, bunu kabul etmiyoruz ve uygun bir hareket olarak görmüyoruz. Yarışmada gayesi orada bulunan seyircileri güldürmek maksadıyla her ne kadar söylemiş ise de, ancak kullandığı ifadeler oldukça yanlış ifadelerdir. Diyarbakır firmaları ve ben de bir dernek başkanı olarak bu ifadelerini kabul etmiyoruz” dedi.

“Diyarbakır otobüsleri daha konforludur”

Diyarbakır firmalarının Batı’nın o zengin olarak tabir ettiği firmalardan daha modern araçları bulunduğunu sözlerine ekleyen Özgen, “Diyarbakır’daki firmalara ait otobüsler Batı’da bulunan firmaların otobüsünden daha modern ve konforludur. Bizler bunu kanıtlayabiliriz. O şahsın ve çıktığı TV programcılarının Diyarbakır ve Diyarbakır halkından ile Diyarbakır’daki otobüs firmalarından özür dilemesini bekliyoruz” diye konuştu.

“STK temsilcileri bu konuda duyarlı olsun”

Diyarbakır ve Bölgedeki Sivil Toplum Kurumlarının temsilcilerine de çağrıda bulunan Diyarbakır Otobüsçüler Derneği Başkanı Özgen, “Diyarbakır’da bulunan bütün STK temsilcilerinin aynı duyarlılıkta olmasını bekliyoruz. Çünkü Diyarbakır firmaları hak etmediği ifadeler ile karşı karşıya kalmıştır. Diyarbakır firmaları Batı’nın zengin firmalarından aşağı bir tarafı yoktur fazlası vardır. Kentte bulunan STK temsilcilerinin aynı duyarlılıkla bu konun takipçisi olmasını ve tepkilerini ortaya koymasını diliyoruz” şeklinde konuştu.

“Özür dilenmez ise konuyu yargıya taşıyacağız”

Öz Diyarbakır Seyahat Firması Genel Müdürü Şaban Doğmuş ise, Yusuf Altıntaş’ın haddini aştığını belirterek, “Yusuf Altıntaş haddini aşmış ve Diyarbakır otobüs firmalarına hakaret dolu sözlerle, kendince sözde insanları güldürmek istemiş ama programda başka kişi ve kuruluşların ismini zikrederek, sahnede kullandığı kelimeler ve ithamlar biz Diyarbakır firmalarını derinden üzmüştür. Diyarbakır firmalarında hizmet veren bütün otobüsler son teknoloji ürünü olup, tüm araçlarımız 2+1 koltuk ve tablet 4.5 G, kişiye özel hijyenik kulaklık verilmektedir. Batı ve zengin firması dediği otobüs firmaları da bizimle aynı güzergâhı kullanmaktadırlar. “Kamyon gördüm, dağ taş gördüm, çok korktum’ demek bahanesiyle batı firmalarını yere göğe sığdıramayan Yusuf Altıntaş haddini biraz daha aşmıştır. Bu konuyu yargıya taşıyacağımızı burada belirtmek isteriz. Yusuf Altıntaş’ın ve Acun Ilıcalı’nın aynı programda özür dilemesini bekliyoruz” dedi.

“Yarışmacı gelsin misafirimiz olsun”

Özlem Diyarbakır Seyahat Firması Genel Müdürü Murat Güneş de, söz konusu yarışmacının maksadını aşan bir cümle kullandığını belirterek ,” TV8’de yayınlanan ‘Yetenek Sizsiniz’ programına katılan Yusuf Altıntaş isimli şahıs maksadını ve haddini aşarak esprinin dozunu kaçırmıştır. Bizler Diyarbakır firmaları olarak kendisini kınıyoruz. Gerek Tv8 yöneticisi Acun Ilıcalı, gerekse yarışmada bulunan program yöneticileri ve en başında kendisini Diyarbakırlı olarak tanıtıp biz Diyarbakır firmalarını alay edercesine küçük düşüren yarışmacının özür dilemesini bekliyoruz. Diyarbakır fermalarını bilmiyor ise gelsin bir gün bizim misafirimiz olsun, ona otobüslerimizi tanıtalım, hatta seyahat ücretini almadan Türkiye’nin istediği şehrine götürelim ve çalışmalarımız ile disiplinimizi görsün ondan sonra gidip espriler yapsın. Acil olarak derhal özür dilemesini bekliyoruz” diye konuştu

Kaynak: Güneydoğu Ekspres/Sedat IRMAK

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.