DTSO yeşil liste başkan adayı Kaya eczacılarla bir araya geldi

Kendisi de eczacı olan ve uzun yıllar Diyarbakır Bölge Eczacılar Odasının Başkanlığını da yapmış olan Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DSTO) Yeşil Liste Başkan Adayı Mehmet Kaya’ya eczacı meslektaşlarından destek geldi. Kaya, sorunların çözümünde bölge ve kentin tüm dinamikleriyle birlikte çalışacaklarını söyledi.

DTSO yeşil liste başkan adayı Kaya eczacılarla bir araya geldi
08 Nisan 2018 Pazar 16:52

14 Nisan’da gerçekleştirilecek olan DTSO Başkanlığı yarışı tüm hızıyla devam ediyor. Ezacılarla biraraya gelen Yeşil Liste Başkan Adayı Mehmet Kaya, meslektaşlarına seçildiği taktirde gerçekleştireceği çalışmalar hakkında bilgi verdi ve görüş alışverişinde bulundu.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’nın kentin ekonomik ve sosyal yaşantısında önemli rolü bulunduğunu belirterek, “Doğru bilgi akışı ve yönetim modeliyle iş insanlarının doğru alanlara, doğru yöntemlerle yönelmesini sağlayacağız. Eczacıların da eczacılık mesleklerinin dışında ticaret ve sanayiye yönelerek ya da ticaret ve sanayi odasının yetkili organlarında görev alarak, Diyarbakır’a katkı sunabilecek potansiyele sahiptirler. Bu sayede ticaret ve sanayideki çeşitlilik ve verimliliği artacak, bu da genel olarak Diyarbakır’da ekonomik ve sosyal hayatın gelişimine olumlu katkı sağlayacaktır” dedi.

“Kentin bütün dinamikleriyle birlikte çalışacağız”

Yeşil Liste Başkan Adayı Kaya, “Kentin ve bölgenin sorunlarına çözüm üretmek için kentin bütün dinamikleri ile birlikte çalışacağız. Diyarbakır sadece kent halkına hizmet etmekle yetinmeyen, bölgenin en eski ve en köklü tıp fakültesi ile yıllarca bölge halkına hizmet vermiş bir kenttir. Bugün de gerek üniversitesi, gerekse de kamu ve özel sektör hastaneleri ile Ortadoğu coğrafyasına hizmet verebilen bir kent haline geldi. Dolayısıyla sağlık sektörünün en önemli sacayaklarından biri olan eczane hizmetlerinin de çeşitlenerek arttığının farkındayız. Bir yandan Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamında verilen hizmetlerin getirdiği bürokrasi yükü, diğer yandan sade vatandaşın anında ve en doğru hizmeti verebilmenin yükümlülüğü ile karşı karşıya kalan eczacı meslektaşlarımızın üzerindeki yoğun baskının farkındayız. Bu sorunlarımızı çözüme kavuşturmak için mutlak surette örgütlü hareket etmemiz gerektiğinin farkındayız. Bunu yaparken elbette ki meslek örgütümüz başta olmak üzere sağlık sektörünün bütün dinamikleri ile birlikte hareket etmemiz gerektiğinin de farkındayız. En ücra köşedeki eczacı meslektaşımızdan tutun, Sağlık Bakanlığı’na kadar bütün kurum, kuruluş ve bireylerimizle ortak hareket edeceğiz. Bunun için de kentimizin en büyük ve en önemli sivil toplum kuruluşu olan Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası yönetimine aday olduk. Siz değerli meslektaşlarımız başta olmak üzere, bu kente gönül veren, hak, hukuk, adalet ve eşitlikten yana olan bütün hemşerilerimizin destekleri ile bütün sorunlarımızın üstesinden gelebiliriz” dedi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.