Sarı listenin dikkat çeken ismi Mahmut Biroğlu haber21’e konuştu

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) seçimlerine 3. grup meclis üyesi adayı olarak hazırlanan ve sarı listenin en dikkat çeken isni olan Mahmut Biroğlu, seçimlere yüksek bir katılım olmasının sevindirici olduğunu belirterek, bu ilginin odanın daha da güçlü hale gelmesine vesile olacağını söyledi.

Sarı listenin dikkat çeken ismi Mahmut Biroğlu haber21’e konuştu
03 Nisan 2018 Salı 19:29

14 Nisan tarihinde yapılacak Diyarbakır Ticaret ve Sanayş Odası (DTSO) seçimlerine Sarı listeden 3.grup meclis üyesi adayı olarak hazırlanan iş adamı Mahmut Biroğlu çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Seçim bürosu açan tek isim

DTSIO seçimlerine hazırlanan adaylar arasında seçim bürosu açan tek aday olma özelliğine sahip bulunan Mahmut Biroğlu, haber21’e özel açıklamalarda bulundu.

712 seçmenin 600’ü ile görüştü

Yürüttüğü yoğun seçim çalışmaları ile dikkatleri üzerine çeken Biroğlu, 712 seçmenin bulunduğu 3. Grupta, kent merkezinin yanı sıra Ergan, Dicle, Çermik, Çüngüş, Bismil, Çınar ve Hani’de de seçim çalışmaları yaptığını belirterek, 600’e yakın seçmene ulaşarak bire bir görüşmeler yaptığını söyledi.

Seçmen değişim istiyor

Seçim çalışmaları sırasında yaptığı görüşmelerde iş camiasının görüşlerini açıkça ifade ettiğini, bunun da sevindirici olduğunu belirterek “son derece şeffaf bir seçim ortamı var. Oylarına talip olduğumuz insanlar hangi gruptan hangi renkten olduğunuza bakmaksızın fikirlerini açık ve cesur bir şekilde ifade ediyor. Benim gördüğüm en temel görüş ise insanların bir değişime olan talebi oldu. Yani artık bir değişim, yeni bir bakış açısı oluşması isteniyor. Bu bakımdan sarı listeye özel bir teveccühle karşılaştığımı da söyleyebilirim” şeklinde konuştu.

Seçmen istikrar istiyor

Büyük bir ekonomik kriz içinde bulunan iş camiasının DTSO’ya özel bir önem atfettiğini de ifade eden Biroğlu, “DTSO üyeleri öncelikle odada istikrarlı bir yönetim anlayışının hakim olmasını bekliyor. Bu bakış açısını kent merkezinde de ilçelerde de görebilmek mümkün. Çünkü insanlar DTSO’yu bir lokomotif olarak görüyor ve bir bütün olarak Diyarbakır’a ciddi katkılarının olacağına inanıyor” dedi.

 İnsanlar çok duyarlı

Seçim çalışmalarında edindiği izlenimlerini detaylandıran Biroğlu, DTSO seçmeninin son 2 dönemdir odanın siyasetle anılmasından, siyasi kaygıların ve kavgaların merkezine oturtulmasından son derece büyük bir rahatsızlık duyduğunu belirterek, “aynı şekilde yatırım, üretim ve istihdama yönelik çalışmalar ile mali destek programlarında  yetersiz kalındığı yönünde eleştirilerle çok karşılaştık. İnsanların DTSO’dan beklentisi çok yüksek. Sahada aktif bir şekilde yer alınca, insanlarla iletişi kurup onlara dokununca aslında ne kadar büyük beklentiler olduğunu rahatlıkla görebiliyorsunuz. Açıkçası insanların bu duyarlılığı ve beklentileri bende büyük bir etki oluşturdu. Bu durum asında ne kadar büyük bir sorumluluğun altına girmek için yola çıkmış olduğumu da somut bir şekilde ortaya koydu” dedi.

DTSO Diyarbakır’In lokomotif sivil toplum örgütüdür

DTSO’nun kent ekonomisinin ve sanayi alt yapısının güçlenmesi için hükümet nezdinde somut gelişmeler yapması gerekiğine vurgu yapan Biroğlu, “DTSO Diyarbakır’ın en temel kurumlarının başında gelen, kamu kurumu niteliğinde bir sivil toplum örgütüdür. Dolaysıyla sadece ekonomi ve sanayi perspektifinden bakması ve kendini bu çerçevenin içine sıkıştırması düşünülemez. Kent dinamiklerini birleştirici, bütünleştirici bir işlev üstlnemesi de gerekiyor. Müthiş bir turizm potansiyelimiz var mesela, ama bunu turizm rantına dönüştüremiyoruz. DTSO her alanda aktif olacak bir yapıda olmalı, son derece geniş bir yelpazede sorumluluk üstlenerek Diyarbakır’a yaraşır bir hizmet anlayışı içinde olmalıdır. Zaten DTSO gerek temsil kabiliyeti ve kurumsal yapısı, gerekse de bütçesi itibarıyla böylesi bir anlayışa büründürülecek koşullara fazlasıyla sahiptir. İşin sırrı bu güüc doğru yönetebilmektedir” şeklinde konuştu.

Seçime ilgi çok büyük, 7 bin kişi oy kullanacak

14 Nisan’da yapılacak seçimlere bugün itibarıyla yaklaşık 7 bin kişinin katılıp oy verebilecek koşullara sahip olduğunu da belirten Mahmut Biroğlu, “Vatandaşın ilgisi büyük. Bu ilgi DTSO’nun daha da güçü ve daha da etkili bir mantalite içinde çalışmaya zorlayacaktır. Bu da kentimiz açısından sevindirici bir gelişmedir” dedi.

Seçimlere katılma çağrısı yaptı

DTSO sarı liste 3 grup meclsi üyesi adayı Mahmut Biroğlu, seçilmesi halinde beklentilere uygun bir anlayışla çalışmalarına devam edeceğini belirterek, tüm üyeleri seçimlere katılma, DTSO nezdinde Diyarbakır’a sahip çıkmaya davet etti.


Kaynak: haber21 ÖZEL
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.