Vali Güzeloğlu Diyarbakır Ticaret Borsası’nı ziyaret etti

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ziyaretleri kapsamında Ticaret Borsasını ziyaret etti. Ziyarette, Ticaret Borsa Başkanı Engin Yeşil ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılanan Vali Güzeloğlu’na, Kurum Müdürleri eşlik etti.

Vali Güzeloğlu Diyarbakır Ticaret Borsası’nı ziyaret etti
19 Haziran 2019 Çarşamba 11:18

Vali Güzeloğlu, Ticaret Borsasında bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, bir dizi ziyaretler ve bilgilendirme toplantıları gerçekleştirdiğini ve bunlara devam edileceğini belirtti. İlk ziyaret ve buluşmanın Ticaret ve Sanayi Odasına olduğunu ve bu buluşmaların devam edeceğini söyleyerek konuşmasına başladı.

Vali Güzeloğlu, "Kalkınma Ajansımız kısa bir sunumu gerçekleştirecektir. Yapılanların gözden geçirilmesi ve gündemde olanları sizlerle paylaşacağız. Sizlerle paylaştıklarımızı ve sizin katacaklarınızı alarak, geleceğe taşımak istiyoruz. Çünkü biliyorsunuz değişmeyen tek şey değişimdir ve çok hızlı değişen bir sürecin içindeyiz. Değişime ayak uydurmak değil hedefimiz, bu yanlış. Değişime ayak uyduramayanlar kaybedenlerdir. Buna kendinizi kaptırmayın, değişime ayak uydurmak da aslında değişimi gerçekleştirenlerin uydusu olmaktır. Değişimi gerçekleştirmek ve değiştirmektir, yönetmektir. Değişimi yönetirseniz kazanansınız. Bugün dünya bu rekabetin ve bu karşılıklı çekişmelerin dünyasıdır. Bunu da yolu da aklı kullanmak, bilgi ve teknolojiyi kullanmaktır. Değişimi gerçekleştirecek misyonu ve süreci yönetmektir. Bunun bize yansıyan kısmı da şehirlerdir ve sürecin parçasıdır. Yeni dönemde Ülke ekonomisi değil şehir ekonomisinin kalkınması başarıdır. Yani şehrin bütün rasyoneli, bütün yönetimi, kamu, özel, sivil paydaşları komple bu hedefin parçası ve amacını gerçekleştirecek paydası olmak zorundadır” şeklinde konuşmasına devam etti.

Hedef belirleyerek, ortak hedeflerde buluşmanın asıl amaç olduğunu vurgulayan Vali Güzeloğlu, bu buluşmaların ve istişarelerin karşılıklı paylaşımların ve çalışmaların başarıya götürdüğünü belirtti.

Vali Güzeloğlu, “Karşılıksız vermek Allah'a mahsustur. Diyelim ki birileri karşılıksız verdi, bunun da kalıcılığı yoktur. Kalıcılığı sağlamak için, sürdürülebilir dinamikliği, akılcılığı ve perspektifliği zengin bir gelecek ile buluşturamazsanız, tükenmek zorunda kalırsınız. Göreve başladığım Diyarbakır'ın 2 yılını biliyorsunuz, ilk ziyaretinize geldiğimde de söyledim şimdi de söylüyorum. Görevde kaldığımız ve kalacağımız her gün kalıcılığın çözümü olmak zorundayız. Kent ekonomisini güçlendirmek için çok çalışmalıyız ve zayıf taraflarımızı, eksik kısımlarımızı güçlendirmeliyiz” diyerek konuşmasını bitirdi. Toplantı daha sonra istişare şeklinde devam etti.

Vali Güzeloğlu ziyaretini, Borsa Yönetim Kurulu üyeleri ile toplu fotoğraf çekiminin ardından, Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil ve yönetimine başarılar dileyerek sonlandırdı.


Kaynak: Diyarbakır Valiliği
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.