Vali Güzeloğlu Hazro’da muhtarlarla bir araya geldi

​​​​​​​Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, İlçe ziyaretleri kapsamında Hazro’yu ziyaret etti.

Vali Güzeloğlu Hazro’da muhtarlarla bir araya geldi
30 Ocak 2018 Salı 22:19

Hazro Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen muhtarlar buluşmasında konuşan Vali Güzeloğlu, Diyarbakır’ın her köşesine, her kişisine, her meselesine dokunacaklarını, kucaklaşacaklarını söyledi. 

“Cumhurbaşkanımız gibi ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ diyoruz.”

       

Vali Güzeloğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu toplantılar devlet-millet buluşmasının en güzel ve zirve örnekleridir. Milletiyle kucaklaşan bu anlayışla çalışan bizlerin milletin temsilcisi yani sizlerin bir araya gelmesidir. Merkezinde insan olan, insanı yaşatmayı temel amacı sayan ve şüphesiz ki insan merkezli olan bir yönetim ve bakış açısı da budur. Biz insanı yaratılmış en şerefli mahlûk olarak şüphesiz yönetimin gayesi ve merkezinde görüyoruz. Onun için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ diyoruz. Devletin gayesinin insanı yaşatmak olduğuna inanıyor ve bu uğurda çalışıyoruz ve yine inanıyoruz ki bizim bütün vatandaşlarımız ve insanımız birinci sınıftır. Hepsinin hakkı, hukuku şüphesiz hizmet noktasında beklentisi bizim en önemli ve öncelikli sorumluluğumuzdur. Bu noktada Hazro’da da Kaymakam arkadaşımızın tüm kamu yöneticileriyle, hizmet veren atanmış müdürler, seçilmiş siz muhtarlarla Hazro için çalıştığını daha iyiye, güzele taşıma gayretinde olduğunu biliyoruz ama tabi şüphesiz yapacağımız çok şey çözeceğimiz çok meselede var. Çünkü biz dedik ya her şeyin en iyisine layık bizim insanımız ama maalesef altyapıdan başlayarak, yol, kanalizasyon, içme suyundan bir dizi temel alanlara kadar hala insanımıza yakışmayan Hazro’ya yakışmayan tablolarla karşımızda duruyor. Bunu kabul etmemiz, bununla yaşamaya devam etmemiz mümkün değil.

“Biz en güzelinin, en iyisinin ve şüphesiz en ötesinin gayretindeyiz.”

            

Biz en güzelinin, en iyisinin ve şüphesiz en ötesinin gayretindeyiz. Bu derdi dert edinmiş ve çözmeyi de gaye edinmişiz, samimiyetle, ihlasla, azimle ve inançla. Bakın muazzez dinimizin, yüce dinimizin temel düsturu ‘İki günü bir olan ziyandadır.’ Biz bırakın günleri ayları, yılları ziyan ettik, ettirdiler ihanet örgütleri, onların destekçileri bu milletin kalkınmasının, gelişmesinin, insanının güzele erişmesinin önüne engel çektiler. Bunu en canlı şahidi sizsiniz, nerede milletin hayrına, yararına, insanın kalkınma ve gelişmesine dönük bir hizmet varsa önünde durup o işi sabote ettiler, kan döktüler, gözyaşı döktüler ama hamdolsun hepsi ihanetinin ve bu milletin ve devletin önünde durmanın bedelini ödediler, ödeyecekler. Bu büyük devlet ve millet insana hizmet eden ve insanla geleceğe yürüyen bir karar ve azmin içerisinde, bunun adı pkk bunun adı fetö, içte ve dışta bu büyük yürüyüşümüzü hiçbiri durduramadı, durduramayacak. İmanla, inançla, kararlı yürüyüşümüz ilelebet hamdolsun Allah’ın izniyle devam ediyor ve devam edecek. İçte ve dışta huzur, güven bu ülkenin her köşesinde olduğu gibi Diyarbakır’ın her bir köşesine barışı, esenliği getireceğiz, biz inançlıyız, biz kararlıyız ve biz haklıyız.

“Gittiğimiz her yerde adaleti, barışı, huzuru ve güveni temin ve tesis eden bir anlayışı temsil ediyoruz.”

Bakın şimdi sınırın ötesinde ihanetin işbirlikçileri yuvalandığı yerlere aynı mücadelemiz devam ediyor ve yine çarpıtıyorlar meseleyi, bu noktada çok açık bir gerçeği gözden kaçırmaya çalışıyorlar. Oradaki iş Türkiye’nin bekasını tehdit eden, bu milletin huzurunu tehdit eden şer odaklarının, ihanetçilerinin, işbirlikçilerine karşı bir dik duruşun mücadelesidir. Orada barış geldiğinde Kürt’e de, Arap’a da, Türkmen’ine de herkese barış gelecek ve bu barış herkesi kucaklayacak, bugün gittiğimiz her yerde adaleti, barışı, huzuru ve güveni temin ve tesis eden bir anlayışı temsil ediyoruz. Kardeşlik hukuku üzerine bir anlayışı inşa ediyoruz, bu kararlılık içerisinde de hamdolsun yolumuza devam ediyoruz. Diyarbakır, Hazro yeryüzü cenneti Allah’ın bahşettiği her şeyden önce insan zenginliği ve insan güzelliği bunun üzerine inşa edilecek ekonomik, sosyal ve toplumsal kalkınmayla bu kentin, bu ilçenin her bir köşesi, bugününden yarınına daha iyi olacak ve hamdolsun gelecek her güne güzellik taşıyacağız. Bu yakışmayan tablolar, bu altyapısızlık, bu kötü yollar, bu belediye noktasındaki altyapı eksiklikleri hepsi bertaraf edilecek çünkü artık biz en iyisini hak eden bu insanlara getirmek mesuliyetindeyiz.  Seçilmiş muhtarı da, atanmış kamu yöneticisi de inanırsak, milletçe bir ve beraber olursak, hiçbir engel önümüzde duramayacak, hiçbir meselede hamdolsun sıkıntısını sürdüremeyecek.

“Zeytin Dalı Harekâtında da şehadete yürüyen bütün şehitlerimize rabbimden rahmet diliyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.”

Bu inançla Hazro’dayız bu noktada bu huzur ve güvenin temin ve tesisi için devletin bekası, milletin payidar olması için hayatını feda eden ve en son Zeytin Dalı Harekâtında da şehadete yürüyen bütün şehitlerimize rabbimden rahmet diliyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun. Allah onlardan razı olsun. Gazilerimize de sağlık ve huzur diliyorum bu noktada, bu kararlılıkla sağlanan huzur ve güven ortamında artık ekonomik, sosyal ve toplumsal kalkınmanın da önceliğimiz olduğunun da altını çiziyorum. Bakın biz devletin bütün görevlileri milletin hizmetindeyiz, millete efendilik yoktur, millete hizmet etme vardır. Bunu her düzeyde muhtarımdan, müdürüme, her personelime, herkesten bekliyoruz. Kapısı açık, gönlü açık, dertle dertlenen ve çözüm için maddi manevi bütün gücünü sarf eden bir anlayışı hayata geçirmek istiyoruz, bunu başka izahı yok, yapacağımız budur bize kalacak olanda budur. Allah’ın rızası, vatandaşın duası buna talibiz ve bu noktada da Allah mahcup etmesin diyoruz. Bu toplantımızı da bu duygularla Hazro’ya, Diyarbakır’a ve insanımıza hayırlı olmasını diliyor tekrar hepinizi bu duygu ve düşüncelerle sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” Dedi.

Vali Güzeloğlu’nun konuşmanın ardından istişare toplantısına geçildi. Hazro İlçesinde ve kırsal mahallelerinde yaşanan sorunlarla ilgili Vali Güzeloğlu, Muhtarlarla ve ilgili kurum müdürleriyle görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantının ardından Vali Güzeloğlu, Hazro Aile Destek Merkezi’ni ziyaret etti. Yetkililerden merkezde yürütülen faaliyetler hakkında bilgi aldı, yapılan çalışmaları inceledi.

Daha sonra Hazro Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Güzeloğlu’nu Hazro İlçe Kaymakamı Yusuf Osman Diktaş ve kaymakamlık çalışanları karşıladı. Burada Vali Güzeloğlu, Kaymakam Diktaş ve kaymakamlık çalışanları ile bir süre görüştü.


Kaynak: Diyarbakır Valiliği
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.