Yeşil Liste Bağlar ilçesinde çalışmalarını sürdürdü

Kentin tüm dinamiklerinin bir araya gelerek oluşturduğunu Yeşil Liste, Diyarbakır'da 14 Nisan'da yapılacak Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri öncesinde destek ziyaretlerini sürdürüyor.

Yeşil Liste Bağlar ilçesinde çalışmalarını sürdürdü
11 Nisan 2018 Çarşamba 17:30

Yeşil Liste ekibi önceki gün de kentin en büyük ilçelerinden biri olan Bağlar ilçesini ziyaret etti. İlçedeki esnafları tek tek ziyaret eden Yeşil Liste Başkan adayı Kaya ve ekip arkadaşları; tabanda güçlü bir karşılıklarının olduğunu söyledi. Yeşil Liste Başkan Adayı Mehmet Kaya, esnaf ve iş insanlarına yönelik ziyaretlerini seçimin son gününe kadar sürdüreceklerini belirterek, “Seçimin son gününe kadar biz hiç kimseyi yanımıza çağırmayacağız. Bugün de ayaklarına gideceğiz ve yarın seçildiğimizde de bölgesel ve sektörel anlamda yapacağımız ziyaretlerle esnafımızı, iş insanımızı yerinde göreceğiz. Yani, biz hizmeti esnafımızın, iş insanımızın ayağına götüreceğiz” diye konuştu.

“BAĞLAR İLÇE ESNAFINI TEMSİLEN BİRÇOK ARKADAŞIMIZ VAR”

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri için kenttin tüm dinamiklerini bir araya gelerek oluşturduğu Yeşil Liste dur durak bilmiyor. Bağlar ilçesini ziyaret eden Yeşil Liste ekibi, Bağlar esnafıyla buluştu. Bağlar ilçe esnafının sorun ve sıkıntılarını çok iyi bildiklerini ifade eden Yeşil Liste Başkan adayı Mehmet Kaya, listelerinde Bağlar esnafını temsilen birçok arkadaşlarının bulunduğu hatırlatmasında bulundu. Kaya, “Bağlar esnafının sorunlarını Bağlarlılar bizden daha iyi bilir. Bizde, içimizdeki Bağlarlı kardeşlerimiz, esnaf arkadaşımız, yol arkadaşlarımızla birlikte yürümeye devam edeceğiz. Sizin bize desteğiniz aslında Bağlar’a destek olacaktır” dedi.

“İLGİ VE ALAKAYA LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

Gittikleri her yerde olduğu gibi Bağlar’da da esnafın kendilerini sahiplenmesi ve yoğun ilgisi karşısında oldukça mutlu olan Yeşil Liste grubu üyeleri, gördükleri ilgiye ve alakaya layık hizmetler yapacaklarının da sözünü verdi.

“YEŞİL LİSTENİN TABANDA GÜÇLÜ BİR KARŞILIĞI OLDUĞUNU GÖRÜYORUZ”

Bağlar’da esnaf ziyaretlerini yağmura rağmen sürdüren Yeşil Liste Başkan adayı Mehmet Kaya, ziyaret sonrası seçim çalışmalarına ilişkin kısa bir değerlendirme yaptı.

Esnafların ve iş insanlarının Yeşil Listeye yoğun bir ilgisinin olduğunu ve kendilerinden beklentileri olduğunu dile getiren Kaya, “Özellikle iş insanlarının geleceği okuma konusunda sıkıntılara sebebiyet veriyor. Hem yatırım yapma hem de işlerini geliştirme anlamında ciddi tereddütlere yol açıyor. Doğrusu esnaf ve iş insanlarına yaptığımız ziyaretlerle onların yanında olduğumuzu hissettirmemiz yatırımcının bölgede kalması konusundaki tereddütlerini, kaygılarını giderme konusunda onlara güç katıyor.

“KENDİLERİNİ YALNIZ HİSSEDİYORLAR”

Şuan gerek esnafların gerekse de iş insanlarının en çok yaşadığı sıkıntı kendilerini yalnız hissetmeleridir. Çünkü bugüne kadar sorunlarına sahip çıkılmadığı, duyarsız kalındığı hissiyatı içindedirler. Bu tür ziyaretlerimizle hem esnaflarımızla, iş insanlarımızla el sıkışarak onların yanında olduğumuzu hissettiriyoruz hem de Oda Yönetimine girdiğimiz zaman bu insanlarımızla bir diyalog ortamı oluşturmuş olacağız. Yeşil Liste’ye beklediğimizin üstünde bir ilgi var. Çünkü insanlarımız Yeşil Listenin sorunlarına duyarlılık gösterdiğini ve sorunlarının çözümüne katkı sağlayabileceğini görüyor. Tabii bu durum bizi mutlu ediyor. Yeşil Listenin çok güçlü bir kadrosu var; bölgede büyük yatırımları olan iş insanlarını ve birçok sektörde esnafları içerisinde barındırıyor. Yaptığımız ziyaretlerde de Yeşil Listenin tabanda güçlü bir karşılığı olduğunu görüyoruz” şeklinde konuştu.

‘HİZMETİ ESNAFIMIZIN, İŞ İNSANIMIZIN AYAĞINA GÖTÜRECEĞİZ’

Esnaf ve iş insanı ziyaretlerini seçimlerin son gününe kadar sürdüreceklerine vurgu yapan Kaya, şunları söyledi:

“Organize sanayi bölgesine de ziyaretlerimiz olacak. Sonrasında Diclekent’teki esnaflarımızı ziyaret edeceğiz. Yani, seçimin son gününe kadar biz hiç kimseyi yanımıza çağırmayacağız. Bugün de ayaklarına gideceğiz ve yarın seçildiğimizde de bölgesel ve sektörel anlamda yapacağımız ziyaretlerle esnafımızı, iş insanımızı yerinde göreceğiz. Yani, biz hizmeti esnafımızın, iş insanımızın ayağına götüreceğiz”

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.