Diyarbekirspor: İddialarınızı belgeleyemezseniz yalancısınız!

Diyarbekirspor, Amedsporun yaptığı açıklama üzerine karşı bir açıklama yayınladı.

Diyarbekirspor: İddialarınızı belgeleyemezseniz yalancısınız!
22 Temmuz 2017 Cumartesi 12:05

İşte o açıklama

BASINA VE KAMUOYUNA

Kentimizin diğer kulübü Amed Sportif Faaliyetler Kulübü yönetimin son dönemlerde kulübümüze yönelik ortaya attığı mesnetsiz,dayanaksız,akıl ve izandan yoksun hayal ve büyük bir iftiranın ürünü olan iddialara cevap verme gereği tarafımızca hasıl olmuştur.

Kentte kendilerinden başka kimsenin olmasını istemeyen ve bu doğrultuda son dönemlerde ayrıştırıcı bir politika izleyerek,taraftarlarımızın deyimi ile aynı elmanın iki parçası olan iki değerli kulübü,camiayı karşı karşıya getirerek bu şekilde zaman kazanmak ve görevde kalma sürelerini uzatmak isteyen mevcüt Amed Sportif Faaliyetler Kulübü’nün son çarpıtması,yalanı bugünkü açıklama ile meydana çıkmıştır.

Kulübümüzün takriben 1 ay önce sporcu Emre Tosun ile bir görüşmesi olmuş ve Emre Tosun,”2.Lig'den takımlar ile görüşüyorum.Anlaşamazsan size gelirim” cevabını verince kulübümüz görüşmeleri sonlandırmıştır. Bu oyuncu Amedspor ile kampa katılmış,1 gün kalmış ve bazı konularda anlaşma sağlanamayınca kendi iradesi ile ayrılmıştır. Oyuncu Amedspor yönetiminin iddia ettiği gibi her hangi bir sözleşme veya protokol imzalamamıştır. Kulübümüz Amedspor’un oyuncuya teklif ettiği rakamın altında bir ücretle Emre Tosun ile anlaşmıştır. Adama sormazlar mı 2.Lig’de şampiyonluk hedefleyen bir takımla anlaşan bir oyuncu neden 3.Lig’e gider?. Kendi beceriksizliğinizi ve başarısızlığınızı başkalarına iftira atarak gündemi değiştirmeye çalışmak ancak size yakışır. İddia sahibi iddiasını ıspatlamakla mükelleftir. Eğer Amedspor yönetimi oyuncu ile anlaştığını,aralarında hukuki geçerliliği olan her hangi bir belgeyi ıspatlarsa şeref sözü veriyoruz oyuncu Amedspor’a gitsin,tüm transfer ücretini de biz karşılayacağız. Eğer Amedspor iddiasını ıspatlarsa biz yönetim olarak derhal görevi bırakacağımıza dair namus ve şeref sözü veriyoruz. Şayet iddialarınızı  belgeleyemezseniz çok açık ifadelerle diyoruz ki MÜFTERİSİNİZ,YALANCISINIZ..O ZAMAN SİZ GÖREVİ BIRAKACAK MISINIZ?

Oyuncu Emre Tosun,bu yalan ve iftiraları boşa çıkaracak,müfterilerin müfteri olduğunu yüzlerine vuracak şekilde gerekli açıklamaları yapacaktır.

Bir diğer iftira ve yalan Abdullah Çetin konusu. Emre Tosun olayında olduğu gibi Abdullah Çetin konusundaki iftira ve yalanlarınızı da belgelemeye davet ediyoruz. Belgeleyemezseniz aynı şekilde YALANCISINIZ VE MÜFTERİSİNİZ. Kulübümüzün Abdullah Çetin ile anlaşması söz konusu olmamış,kaldı ki bu durum hukuken de mümkün değildir. Abdullah Çetin de kulübümüze transfer olan diğer Diyarbakırlı oyuncular gibi bu kentin bir değeridir. Kapımız elbette bu kentin ve bölgenin gençlerine açık olacaktır. Abdullah Çetin kulübü ile sorunlarını hal edip ayrılırsa bizim kendisine kucak açmamızdan daha doğal ne olabilir. Kaldı ki Abdullah Çetin,Diyarbakırspor’da yetişmiştir. Nitekim Abdullah Çetin bu akşam sosyal medya hesabında yaptığı açıklama ile Amedspor yönetiminin yalan ve iftiralarını ortaya koymuştur.

ŞİMDİ SORUYORUZ;SON ZAMANLARDA YAPTIĞINIZ TOPLANTILARDA “BİZİM OYUNCULARIMIZ TÜRKİYE’DE HER TAKIMA GİDEBİLİR AMA DİYARBEKİRSPOR’A GİDEMEZ” DEDİNİZ Mİ DEMEDİNİZ Mİ?.BU YÖNDE BİR KARAR ALDINIZ MI ALMADINIZ MI?.ŞİMDİ BİZ Mİ BU KENTİN DÜŞMANI OLUYORUZ YOKSA SİZİN ÇAPSIZ,YALANCI,İFTİRACI YÖNETİCİ ANLAYIŞINIZ MI?.BUNUN DEĞERLENDİRMESİNİ ELBETTE DEĞERLİ KAMUOYU YAPACAKTIR?

BİZİM İÇİN ‘DİYARBAKIRSPOR’UN DEVAMIYIZ İDDİASINDALAR’ DEMİŞSİNİZ.EVET DİYARBAKIRSPOR ETİKETİ BİZİM İÇİN ŞEREFTİR VE ONURDUR. DİYARBAKIRSPOR’UN YENİDEN CANLANMASI SİZİ NEDEN RAHATSIZ EDİYOR?.BU PANİK,BU HEZEYAN NEDEN?.SİZİN DİYARBAKIRSPOR’DAKİ GEÇMİŞİNİZİ HERKES AZ ÇOK BİLİYOR. YÖNETİCİLİK ZAMANINIZDA 2 DEFA KÜME DÜŞÜRDÜĞÜNÜZ,KENDİNİZE BORÇLANDIRDIĞINIZ VE HALEN ARSASINDA BİLE İCRANIZIN OLDUĞU DİYARBAKIRSPOR’UN RUHUNUN CANLANACAK OLMASI MADDİ KAYGILARINIZI GETİRMİŞ  OLMASIN?.BU HEZEYANIN BİR DİĞER NEDENİ BORÇSUZ DEVRALIP KENDİNİZE 5.5 MİLYON TL BORÇLANDIRDIĞINIZ VE BUNUN HESABINI VEREMİYOR OLMANIZ MI ACABA?.HEMEN HER GÜN BU MEMLEKETİN YETİŞTİRDİĞİ FUTBOLCULARI HEDEF GÖSTEREREK,BİZE VE BAŞKALARINA ÇAMUR ATARAK GÜNDEMİ DEĞİŞTİRME,GERÇEK YÜZÜNÜZÜ KAMUFLE ETME GAYENİZİ GAYET İYİ ANLIYORUZ. FAKAT KENDİ KİŞİSEL HIRS,BECERİKSİZLİK VE HESAPLARINIZ UĞRUNA KENTİ ATEŞE ATIYORSUNUZ. BUGÜNE KADAR OYUNLARINIZA,TEZGAHLARINIZA ALET OLMADIK.BUNDAN SONRA DA ALET OLMAYACAĞIZ. BU KENTİN TÜM TAKIMLARI,CAMİALARI KARDEŞTİR,ET VE TIRNAK GİBİDİR. O KÜÇÜK VE DAR ZİHNİYETİNİZLE ASLA BÖLEMEYECEKSİNİZ.BİZİM İÇİN AMEDSPOR NEYSE DİYARBAKIRSPOR DA ODUR. EVET BİZ DİYARBAKIRSPOR’U YENİDEN CANLANDIRMAK İSTİYORUZ. BUNUN İÇİN GENİŞ İŞ ADAMLARI KİTLESİNİN KATILIMI İLE BİR ÇALIŞMA YAPILMAKTADIR. BİZ SİZİN GİBİ KULÜBÜ KENDİSİNE BORÇLANDIRIP BUNDAN RANT SAĞLAMA VE KOLTUĞUMUZU KORUMA DERDİNDE DEĞİLİZ. BİZ DİYORUZ Kİ KULÜBÜN SAHİBİ HALKTIR,BAŞKANLIK,YÖNETİCİLİK DAHİL KAPIMIZ  HERKESE AÇIKTIR. BİZ DİYORUZ Kİ;BİZ BURANIN EFENDİSİ DEĞİL,HİZMETKARIYIZ. BUNUN İÇİN MADDİ VE MANEVİ TÜM FEDAKARLIKLARI YAPIYORUZ. KENTİMİZE FEDA OLSUN DİYORUZ. SİZDEN FARKIMIZ BUDUR.

KULÜBÜMÜZ BUGÜNE KADAR 2 SEZON ÖNCE SAYIN NİHAT ÖZDEMİR’İN VERDİĞİ FORMA REKLAMI VE HER SEZON DEVRE ARASI KARŞILADIĞI KAMP MASRAFLARI DIŞINDA HİÇ BİR KURUMDAN VEYA YERDEN TEK KURUŞ MADDİ DESTEK ALMAMIŞTIR. KULÜBÜMÜZÜN HİÇ BİR OLUŞUM VE YAPI İLE BAĞI YOKTUR,OLAMAZ DA.KULÜBÜMÜZÜN TEK MADDİ FİNANS KAYNAĞI SAYIN FEYZİ İLHANLI’DIR. KULÜBÜMÜZÜN MALİYE VE SGK DAHİL BORCU YOKTUR. 3.LİG’DEKİ 5.YILIMIZ OLMASINA RAĞMEN,SAYIN FEYZİ İLHANLI DIŞINDA MADDİ KAYNAĞI OLMAMASINA RAĞMEN BORÇSUZ BİR YAPIDA OLAN KULÜBÜMÜZÜN VARLIĞI HER GEÇEN ZAMAN DİLİMİNDE AMEDSPOR MARKASINI KENDİLERİNE BORÇLANDIRAN ZEVAT İÇİN KÖTÜ ÖRNEK TEŞKİL ETTİĞİ İÇİN SON ZAMANLARDA ALEYHİMİZE İNSAF VE MANTIKTAN YOKSUN İDDİALARLA İFTİRALAR ATILMAKTADIR. SAYIN KAMUOYU VE HALKIMIZ BUNUN MUHASEBESİNİ YAPACAKTIR.

SOSYAL MEDYADA SAHTE HESAPLAR AÇARAK FİTNE FESAT ÜRETEN,BİRİLERİNE TAŞERONLUK,ÇETECİLİK YAPANLARIN MAKSADINI BİLİYORUZ. BU ŞEHİRDE GÖZTEPE-KARŞIYAKA VEYA ADANA DEMİRSPOR-ADANASPOR KAMPLAŞMASI OLMAYACAKTIR.SAĞDUYULU HALKIMIZ VE TARAFTARLARIMIZ OYNANMAK İSTENEN OYUNUN FARKINDADIR.BİZ 5 YILDIR BU GÖREVDEYİZ. BUNDAN ÖNCEKİ AMEDSPOR YÖNETİMLERİ İLE ÇOK İYİ İLİŞKİLERE SAHİPDİK. BÜYÜK BİR DAYANIŞMA VE KENETLENME ÖRNEĞİ SERGİLEYEREK BERABER TOPLANTILAR,OLUŞUMLAR YAPIYORDUK,HAKSIZLIKLARA HEP BİRLİKTE KARŞI ÇIKIYORDUK. BUGÜN BU TABLO BOZULMUŞ İSE BUNUN NEDENİ KESİNLİKLE BİZ DEĞİLİZ.KENDİSİNDEN BAŞKA KİMSENİN VARLIĞINA TAHAMMÜL ETMEYEN,HERKESİ DÜŞMAN VE HAİN İLAN ETME HEDEF GÖSTERME GİBİ BİR GAFLETİN PEŞİNDE KOŞAN MEVCÜT AMEDSPOR YÖNETİMİNİN BU TUTUMU DEVAM ETTİRMESİ BUGÜNE KADAR TÜM TAKIM VE CAMİALARIN KARDEŞÇE FAALİYET GÖSTERDİĞİ KADİM DİYARBAKIR’IMIZIN GELECEĞİ İÇİN EN BÜYÜK TEHLİKEDİR.

SONUÇ OLARAK SON DÖNEMLERDE ORTAYA ATTIKLARI MESNETSİZ,SEVİYESİZ,AKIL VE İZANDAN YOKSUN İDDİALAR,İFTİRALAR KARŞISINDA SON KEZ AMEDSPOR YÖNETİMİNE ÇAĞRIDA BULUNUYORUZ. YA İFTİRALARINIZI BELGELEYİN YA DA BU KENTİN YAKASINDAN DÜŞÜN.İSTEDİĞİNİZ PLATFORMDA,KAMUOYU HUZURUNDA SİZLERLE YÜZLEŞMEYE VE İFTİRALARINIZI YÜZÜNÜZE VURARAK,GERÇEK YÜZÜNÜZÜ,NİYETİNİZİ DEŞİFRE ETMEYE HAZIRIZ.

TÜM SPOR KAMUOYUNDAN RİCAMIZ;KİMSE BU YALANCI VE İFTİRACI ZİHNİYETİN KENDİNİ KURTARMA ANLAYIŞINA YENİK DÜŞMESİN.BİZİM ASLA VE ASLA AMEDSPOR’LA SORUNUMUZ YOK.KİMSE BİZİ KARŞI KARŞIYA GETİREMEYECEK.BUNA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ. AMEDSPOR VE DİYARBEKİRSPOR  BU KENTİN ÖNEMLİ DEĞERLERİ   VE MARKALARIDIR.SİZİN BU ZİHNİYETLE BUNU İDRAK ETMENİZ İMKANSIZDIR.

DİYARBEKİRSPOR YÖNETİM KURULU

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mehmet - 13 ay önce
Amedspor yönetimi bana dürüst gelmiyor. Şayet bu söylenenler doğru ise bu gibi tirsikciler yüzünde memleket bu halde. Kimin Diyarbakir'a zararı dokunmussa Allah belasını versin.